Haberler

Kenya’dan Fabrikamıza Ziyaret

  18 Kasım 2021 tarihinde Kenya Sağlık Bakanlığı üst düzey yetkilileri firmamızı ziyarette bulundurlar. Gerçekleştirmiş olduğumuz görüşmede Kenya’nın medikal ve tıbbi cihaz ihtiyaçlarının tedariği konusunu hep birlikte ele aldık. Değerli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.  

Devamı»

Togo Cumhuriyeti ile yepyeni bir sürecin başlangıcına imza attık.

22.10.2021 tarihinde İstanbul’da Türkiye temaslarını sürdüren Togo Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Kodjo Adedze ile Firmamızın genel müdürü Batuhan Gökhan Gürsoy biraraya geldiler. Gerçekleştirilen görüşmede Togo’nun hastane ekipmanları ve tıbbi cihaz alanında ki ihtiyaçları konusunda fikir teatisinde bulunuldu. Firmamızın 52 yıllık tecrübesinden aldığımız güçle yepyeni bir sürecin başlangıcına imza attık. Üretimlerimizle ülkemizi dünyanın her yerinde temsil etmenin gururunu yaşıyor, değerli vakitlerini ayırdıkları için sayın ekselanslarına teşekkür ediyoruz. Yaşama değer, ekonomiye güç katmaya devam ediyoruz!  

Devamı»

Nazik ziyaretleri için ASELSAN’a teşekkür ederiz.

Ülkemizin ve dünyanın önde gelen savunma sanayi firmalarından, gururumuz ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yöneticileri ve personeli 28.07.2021 tarihinde firmamızı ve fabrika binamızı ziyaret etmişlerdir. Yönetim kurulu başkanımız Rüştü Üzümcü’nün de katıldığı toplantıda Türkiye’nin yerlileşme ve millileşme hamlesinde tıbbi cihaz ve hastane ekipmanları konusu görüşülmüş ve ASELSAN ile gerçekleştireceğimiz iş birliğinin süreci hakkında değerlendirme yapılmıştır. Üzümcü Hastane Ekipmanları AŞ olarak ülkemizin sektörel bazda dış ticaret açığının kapatılması, yerlileşme ve millileşme konularında gerekli altyapı, yatırım ve AR-GE çalışmalarına devam edileceği dile getirilmiştir. Nazik ziyaretlerinden dolayı ASELSAN yöneticileri ve personellerine teşekkür ederiz.  

Devamı»

Kalbin İmparatoru Olarak Anılan Rahmetli Op. Dr. Kemal BAYAZIT ile İlk Yapay Kalp Pompası Üretiminde Kurucumuz Rahmetli Sn. Mahmut ÜZÜMCÜ’de vardı.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.rustuuzumcu.com.tr/kurucumuz/   Türkiye’de ilk kalp naklini gerçekleştiren, kalp damar cerrahisinin kurulması ve yaygınlaştırılmasına öncülük eden Dr. Kemal Bayazıt, 89 yaşında vefat etti. Türkiye’de ilk kalp naklini yapan Opr. Dr. Kemal Bayazıt hayatını kaybetti. Öğrencisi Prof. Dr. Süha Küçükaksu, yaptığı açıklamada, Türkiye’de kalp damar cerrahisinin kurulması ve yaygınlaştırılmasının öncüsü olan Bayazıt’ın uzun süredir tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini belirtti. “BANA MEMLEKETİMİN İHTİYACI VAR” Türk tıbbında ve cerrahisinde bir ekol olan, on binlerce kalbe dokunmuş, yetiştirdiği cerrah ve kardiyologların yüz binlerce kalbe dokunmasını sağlayan hocaların hocası Kemal Bayazıt’ın, yıllar önce “İngiltere’de kal” dediklerinde, “Bana memleketimin

Devamı»

1969’dan Başlayıp Bugünlere Gelen Tarihçemizden Bir Kesit

1969 yılında, Ankara Denizciler Caddesi’nde Mustafa ve Mahmut Üzümcü tarafından tıbbi el aleleri yapımı ve orna aölyesi olarak kurulan, sonrasında ikinci Torna Tezgahı ile Tıbbi El aletleri üretimine başlayan Üzümcü Medikal, 1975’te Medikal Gaz Sistemi Ekipmanları üretimine başladı. 1982 yılında Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi Medikal Gaz Sistemleri projesine başlayan firma, 1.200 m2’lik kendi aölyesine taşınarak CNC torna tezgahı üreimine başladı. İlk Türk Kryo Terapi Cihazı’nın üretimi ile faaliyet alanını genişleten Üzümcü Medikal, Üzümcü A.Ş olarak yeniden yapılandı. Tasarımı Türk mühendislerince gerçekleştirilen, ‘Türk Standartlarına Uygunluk’ belgeli ilk ameliyat masasını Üreten Üzümcü Medikal, paslanmaz çelik işleme ve projelendirme konularında hizmet vermek

Devamı»