Haberler

Bizden Haberler

Medikal gaz ekipmanlarına Türkiyede ilk

Medikal gaz ekipmanlarına Türkiyede ilk biz MDR 2017/745 Standardında CE belgesi aldık

Türkiye’de  yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyourz !

Özenle üretimini sağladığımızmedikal gaz ekipmanlarımız MDR Standardınca Ce belgesi almaya hak kazandı.

Ülkemizin sağlık sektörü için oldukça önemli olan bu belgeyi kazanmamızda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

   

Bizden Haberler

İlk MDR Standardında CE belgesi aldık

ÜZÜMCÜ olarak Türkiyede Cerrahi aspiratör cihazı için ilk MDR Standardında CE belgesi aldık.

Türkiye’de MDR standardına göre ilk kalite belgesine sahip aspiratör cihazını üretmenin gururunu yaşıyoruz.

Yılların bilgi ve birikimi sayesinde titizlikle üretimini sağladığımız; ameliyathanelerde cerrahi işlem alanında biriken kan ile solunum yollarında biriken sekresyonları belirli bir debide vakum oluşturarak ortamdan hızla uzaklaştıran, cerrahi ortam görünürlüğünü artıran ve solunum işlevinin devamlılığını sağlayan yaşam destek cihazlarımız bu belgeyi almaya hak kazandı.

Yalnızca şirketimiz için değil aynı zamanda Türkiye’nin sağlık alanındaki başarılarının bir göstergesi olan bu belgeyi kazanmamız için emek veren tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Ürün Blog

Ameliyat Masası

Ameliyat Masası, ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz  çelik ve yüksek nitelikli birleşenler kullanılarak üretildi.

Masanın; aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/ yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, fleks ve refleks hareketleri elektrohidrolik bir sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda masanın gövdesi üzerinde bulunan acil girişim düğmelerinin yardımıyla el kumandasındaki tüm hareketler yapılabilmektedir. Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik olarak sağlanır. Masanın hareketlerini sağlayan elektrohidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi  ile beslenir ve elektrik kesintilerinde masaya toplam 30 dakikalık hareket süresi (yaklaşık 30 tam hareket) sağlanır.

Devamını Oku